Spanyol foci
Spanyol foci : KASHIMA ANTLERS - FC BARCELONA 0-5 (0-3)

KASHIMA ANTLERS - FC BARCELONA 0-5 (0-3)

buffon014  2004.08.02. 10:42

Második mérkőzésén fölényes győzelmet aratott a Barcelona a japán Kashima Antlers ellen mégpedig olyan játékkal amely még az addig fanyalgó Barca drukkerek számára is élményszámba menő gálamérkőzés volt.

A koreai vereség után sokan már-már temetni kezdték a nyáron jelentősen átalakult Barcelonát, amelyre ezúttal az a feladat várt, hogy kiköszörülje a csorbát, és megmutassa a drukkereknek, igenis lehet bízni abban, hogy ez a csapat sokkal jobban fog szerepelni az idén, mint bármelyik gárda az elmúlt hat évben.

A lehető legerősebb felállásában kezdet a Barcelona, amelyben ezúttal már helyet kapott Rüstü Recber, aki tavaly még első számú kapusnak számított egészen addig, amíg Valdés ki nem szorította őt jó teljesítményével. A csatársorban Giuly, Larsson és Ronaldinho kapott helyet csakúgy, mint a legutóbbi mérkőzésen.

A mérkőzést ezúttal is a Barcelona kezdet jobban, s tulajdonképpen az történt a pályán, amit Rikaard fiai akartak, bár egészen a 16. percig egyetlen komoly helyzetet sem alakítottak ki, ám ekkor meg sem állt a labda a hálóig. Guily szerzett meg egy labdát a japán tizenhatosnál, s nem is tétovázott sokat, azonnal a kapuba lőtte azt, a kimozduló kapus mellett! (0-1) Micsoda kezdés!

Giuly két perccel később ismét gólt szerezhetett volna, ám a japán védők az utolsó pillanatban, üggyel-bajjal hárítani tudtak. Ezután Gabri próbálkozott még kétszer, ám lövése mindkét alkalommal, ha csak egy picivel is, elkerülte a kaput.

A 26. percben megvillant Ronaldinho, s ha ő megvillan abból nagy valószínűséggel gól is lesz. A brazil zseni óriási labdát adott Giuly-nak, a francia játékos, pedig ismét betalált a kimozduló Ozawa mellett. (0-2)

Négy perc sem telt el, s már a harmadik gólját lőtte a Barca. Ezúttal is Giuly volt az egyik főszereplő. Jobb oldali beadását Gerard nem érte el, de szerencsére ott volt az ideális középcsatár, Henrik Larsson, s ahogy az EB-n, úgy most is fejjel növelte a Barca előnyét. (0-3)

Szemre is tetszetős játékot mutatott be a csapat, ami a közönségnek félig-meddig tetszett is, bár az kétségtelen, hogy saját csapatuk teljesítményével nem lehettek elégedettek, ugyanis a Kashima alig tudott eljutni a barcelonai kapuig, ha pedig ez sikerült nekik, Rüstü biztosan hárította azokat.

A csapat legjobbja egyértelműen Giuly volt, aki két gólja és egy asszisztja mellett állandó veszélyt jelentett a jobb oldalon.

Rijkaard a szünetben cserélt, Oleguer, Iniesta, Xavi és Luis García jött be Puyol, Gabri, Van Bronckhorst és Giuly helyett.

A második játékrészben az iram kissé visszaesett, csupán Larssonnak volt lehetősége a gólszerzésre, de ezúttal nem volt szerencsés ebben. Az nagyon sportszerű mérkőzésen az 5. percben húzta először ki a sárgalapot a játékvezető a zsebéből, ekkor Go Oiwa szabálytalankodott lapot érően Larssonnal szemben.

A 62. percben Xavi beadása után fejelt Larsson mellé, úgy hogy az egy hazai játékost is érintett, majd szöglet után ismét ő teremtett helyzetet, ezúttal lábbal, ám csakúgy, mint előtte, ez is célt tévesztett. A Barca uralta a játékteret egyértelműen. A 71. percben Larssont szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban továbbot intett.

A 75. percben Messi a fiatal tehetség váltotta Henrik Larssont. Egy percre rá újabb Barca gólnak örülhettünk. Ezúttal is Ronaldinho zseniális átadása volt a kiindulópont, amire Luis Garcia érkezett és a hálóba lőtte a csapat negyedik gólját (0-4).

Az I-re a pontot Messi tette fel, a \"királycsináló\" pedig ismét Ronaldinho volt. Ronnie passzát a fiatal játékos jobbal levette, majd egy állítás után a kapus alatt szerezte meg a Barca utolsó találatát (0-5).

A csapat kétségtelenül legjobb produkcióját mutatta be ezen a napon, amelyben a Kashima kellemes edzőpartner volt csupán, ám ez sem kisebbíti Giuly, Larsson és Ronaldinho érdemeit, aki szinte azt csinálta a pályán, amit szerettek volna. Teljesítményük mindenképpen bíztató a jövőre nézve, főleg akkor, ha ezt át tudják majd menekíteni a bajnoki és kupaévadra is. A végeredmény tehát 5-0 lett a Barcelonának, s ez méltó elégtétel az ázsiai túra első mérkőzésén elszenvedett vereségért.

A mérkőzés statisztikája:

0 - Kashima Antlers: Ozawa (Sugiyama, 59.p); Narahashi, Go Oiwa (Ishikawa, 64.p), Kaneko (Iwamasa, 45.p), Ishikawa, Nozana, Aoki, Fernando, Araiba, Hirase, Fukai (Nakashima, 45.p)

5 - FC Barcelona: Rustu; Belletti, Puyol (Oleguer, 45.p), Márquez, Fernando Navarro (Sylvinho, 61.p); Gabri (Xavi, 45.p), Gerard, Van Bronckhorst (Iniesta, 45.p); Giuly (Luis García, 45.p), Larsson (Messi, 75.p), Ronaldinho.