Eredmények
Eredmények : 1.Forduló:Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1-2 (1-1)

1.Forduló:Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1-2 (1-1)

buffon014  2004.08.09. 11:29

NBI , 1. forduló, 2004. augusztus 7. szombat: A vereség ellenére dicséret illeti a csapatot!

Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1-2 (1-1)
Bozsik stadion, 3000 néző, Vezette: Solymosi
Gól: Vadócz (4. p.) illetve Bogdanovics (8. p.), Halmosi (52. p.)

Honvéd: Silhavy – Bábik, Vámosi, Budovinszky, Takács (Csobánki 80. p.) – Dobos (Mészáros 75. p.), Vadócz, Vén, Horky – Kozarek (Bojtor 59. p.), Drobnjak.

DVSC: Csernyánszki – Nikolov, Éger, Hegedűs, Szatmári – Dombi (Komlósi 63. p. ), Sándor, Halmosi, Kiss Z. (Bernáth 87. p.) – Bogdanovics (Leonardo 70. p.), Sitku.

Sárga: Sándor T. (21. p.), Budovinszky (32. p.), Bernáth (90. p.)

Váratlan közjátékkal indult a mérkőzés. Néhány perccel a kezdés előtt a VIP páholyba megjelent Hrutka János, aki miatt nem játszhattak a Honvéd friss igazolásai. Az provokáció másodpercek alatt lincs hangulatot váltott ki. A Kispestről dicstelenül távozott egykori védő testi épségét csak az erős rendőri felvonulás védte meg.
Ragyogóan kezdtünk. A 2. percben Budoviszky 20 méteres szabadrúgása szállt néhány centivel a kapu fölé. A 4. perc az elmúlt idény emlékeit idézte, hiszen egy gyönyörű támadás végén megszereztük a vezetést. Vadócz ellenállhatatlanul vezette fel a labdát, majd a 16-os előtt kényszerítőzött Vénnel, a visszakapott labdát pedig 14 méterről a léc alá bombázta 1-0.
Sajnos a vezetésnek nem örülhettünk sokáig, mert négy perc elteltével kiegyenlített a Loki. Dombi beadását Bogdanovics fejelte a hálóba 1-1.
A gól nem törte meg a csapat lendületét. A 14. percben a gólszerző Vadócz adott jó labdát Drobnjaknak, ő jól fordult le a védőjéről, majd 17 méterről kapura lőtt, de Csernyánszki védett.
A 16. percben Dobos ívelt be egy szögletett, amit Vámosi fejelt kapura, a vendég védők nehezen szabadítottak fel. A mieink az eset után kezezést reklamáltak. A kirúgást követően Horky szerezte meg a labdát a debreceni térfél közepén, egy csel után Kozarek elé tette, aki 18 méterről csavarta a labdát a jobb felső sarok felé.
A 18. percben Sitku lépett meg a védők mellett, lövését Silhavy védte önfeláldozóan.
A 21. percben a lendületesen előretörő Drobnjakot, Sándor Tamás kíméletlenül felvágta, a játékvezető sárgát adott a debreceni középpályásnak. Az eset után Drobnjakot az oldalvonal mellett ápolták néhány percig.
A 26. percben a ritka vendég támadások egyike után Kiss 17 méterről lőtt fölé.
A 30. percben egy látványos kispesti akció futott a pályán. Drobnjak, Kozarek volt a labda útja, a csatár egy ügyes mozdulattal tiszta helyzetbe hozta Horkyt, a középpályás 13 méteres lövését Csernyánszky védte bravúrral.
A 32. percben Budovinszky kemény belépőjét szabálytalannak minősítette a bíró és sárgát adott a védőnek. A félidő utolsó percei a vendégeké volt.
A 43. percben Silhavy védte bravúrosan Bogdanovics lövését, majd a következő percben Éger fejese érintette a kapufát.

Az élvezetes félidő után a közönség újra "megtalálta" Hrutkát és egyirányú párbeszédet folytatott a válogatott menedzserével. A páholyban helyet foglaló Lothar Matthaus láthatóan semmit nem értett a nép felháborodásából és mosolyogva osztogatta az autogrammokat.

A második félidőt a hajdúságiak kezdték jobban és az 52 .percben meg is szerezték a vezetést. Nikolov labdáját Halmosi lőtte a hálóba 1-2.
Az 59. percben Gálhidi edző Kozarek helyett Bojtort küldte a pályára.
A 63. percben Dombi helyett Komlósi állt be a vendég csapatba.
A 66. percben Csernyánszky kiöklözött labdáját Bojtor lötte kapura, de másodszorra már védett a Loki kapusa.
A 70. perc eseménye a Bogdanovics-Leonardo csere volt.
A 75. percben Mészáros állt be Dobos helyett.
A 77. percben Drobnjak kényszerítőzött Vénnel, a visszakapott labdát a légiós pár centivel rúgta bal kapufa mellé. Az utolsó 10 percben a mieink minden egy lapra tettek fel az egyenlítő gól érdekébe.
A 80. percben védő helyett csatárt cserélt a mester, Takács helyett Csobánki állt be. A következő percben Bojtor beadását Csobánki fejelte le az érkező Vadócznak, aki tisztára játszotta magát de a befejezés nem sikerült. A szép akció azonban így is megkapta a tapsot.
A 85. percben Drobnjak kuszálta össze a vendég védelmet, lövése azonban elkerülte a kaput. Múlt az idő, de az egyenlítés csak nem akart megszületni. A vendégeknél a 87. percben Kiss Zoltánt Bernáth váltotta fel, aki rögtön be is gyűjtött egy sárgát időhúzásért. A hosszabbítás perceiben már Silhavy is a Loki 16-osán belül tartózkodott. Vén szögletét Drobnjak ígéretes helyzetben rosszul találta el.

A mérkőzés befejezése után a közönség méltán tapsolta meg a csapatot, hiszen végig egyenrangú ellenfele volt a tavalyi bronzérmesnek. A mieink bátran támadtak és helyenként látványosan játszottak. A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert, de a döntetlen reálisabb lett volna.

Szentes Lázár: - A helyzeteink alapján könnyebb is lehetett volna. A csapat erejét és küzdeni tudását mutatja, hogy vesztett állásból is fordítani tudott. Nagyon küzdelmes jó mérkőzést játszottunk a Kispesttel. A hazaiak nagyon szervezettek voltak, harcosan lelkesen játszottak és nagyon megnehezítették a dolgunkat. Azt is hozzá kell tennem, hogy nekik is voltak helyzeteik.

Gálhidi György: - Úgy érzem helytálltunk és nem tehetek szemrehányást senkinek. Küzdelmes, jó mérkőzés volt. A jövőben jobban kell összpontosítanunk a saját és az ellenfél kapuja előtt is. Voltak lehetőségeink, amiből gólt szerezhettünk volna, de ezek kimaradtak. A végére talán egy kicsit elfáradtunk. Készülünk az UEFA-kupa meccsre, ahol már talán az új játékosok is játszhatnak.