Eredmények : 1.Forduló:Győri ETO FC-Ferencváros 2-4 (1-4)

1.Forduló:Győri ETO FC-Ferencváros 2-4 (1-4)

buffon014  2004.08.09. 11:48

A Győr jól hajrázott de érdemtelenül!

Győri ETO FC-Ferencváros 2-4 (1-4)Győr, 3.000 néző. Vezeti: Makai (Dr. Szabó, Gyarmati)

Győri ETO FC: Sztevanovics - Horváth R., Vincze G., Stark, Tóth P. - Perics (Sándor Gy., 63.), Pomper, Vincze O., Pusztai (Regedei, 33.), Binder (Varga Z., 83.) - Priskin. Vezetődező: Reszeli Soós István.

FTC: Szűcs - Balog, Lipcsei, Gyepes, Vukmir - Zováth, Rósa, Huszti, Zavadszky (Somorjai, 84.) - Vagner (Bajevszki, 56.), Leandro (Tőzsér, 74.). Vezetőedző: László Csaba.

Gól: Horváth R. (42.), Priskin (65.) ill. Vagner (4., 8.), Lipcsei (28.), Huszti (31.)
Sárga lap: Gyepes (24.)
Piros lap: Pomper (91.), ill. Huszti (91.)

Jó hír csapatunknak, hogy az előző szezonból áthozott sárga lapokat eltörölték, így Pusztai Olivér szerepelhet az összecsapáson.
Együttesünk sötétzöld mezben, fehér nadrágban és sötétzöld sportszárban, az FTC fehér mezben, világoszöld nadrágban és fehér sportszárban játszik.
A mérkőzést a Ferencváros kezdte.
A 4. percben egy Vukmir buktatásáért megítélt szabadrúgást Huszti csavart rá ballal, Sztevanovics szögletre tolta a labdát. A szögletet Lipcsei csúsztatta meg a rövidsaroknál, majd Vagner kotorta be közelről. Kapusunk ugyan beleütött, de a partjelző és Makai is egyértelműen gólt ítélt. 0-1
A 8. percben Vagner vezette a labdát a tizenhatosunk előterében, és mivel védőink nem támadták, ballal hatalmas gólt zúdított a jobb felsőbe. 0-2
A 9. percben Binder beadását Priskin nagy helyzetben fölélőtte.
A 16. percben Leandro lőtt ballal 18 méterről, kapusunk vetődve védett.
A 17. percben Binder szögletéből Stark fejelt fölé.
A 21. percben Vukmir megpattanó lövését fogta könnyedén kapusunk.
A 24. percben Gyepes kapott sárgát egy jobb oldali szabálytalanság után.
A 28. percben újabb gólt szerzett az FTC: a Rósa buktatása miatt megítélt jobb oldali, 22 méteres szabadrúgást Lipcsei csavarta kapura, és a labda a vetődő Sztevanovics kezei mellett csapódott a bal alsó sarokba. 0:3
A 30. percben Huszti kapott jó indítást a bal oldalon, majd nagy helyzetben 14 méterről épphogy mellélőtt.
A 31. percben Huszti kapott labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül, és senkitől nem zavartatva, 12 méterről ő is felavatta kapusunkat, miután hatalmas gólt lőtt ballal a jobb sarokba. 0-4
A 33. percben cseréltünk: Pusztait Regedei váltotta.
A 35. percben Tóth P. 20 méterről leadott, lapos lövése nem okozott gondot Szűcsnek.
A 42. percben Binder jobb oldali, tizenhatos előteréből elvégzett szabadrúgásából Horváth R. fejelt gólt Szűcs kapujának jobb oldalába. 1-4
A 44. percben Vincze O. vitte végig a labdát az FTC térfelén, majd 18 méterről, a kapuval szemben lőtt, de sajnos fölé.
A 45. percben mindkét kapu veszélybe került: előbb egy Leandro-Lipcsei összjáték után kapusunknak kellett nagyot védeni, majd Perics beadásából Vincze O. veszélyeztetett, de eztmásodik  a helyzetet sem sikerült értékesíteni.
Az első félidőnek vége, az állás 1:4.

A második félidőt csapatunk kezdte.
A 4. percben egy bal oldali szabadrúgás után Priskin fejelt - Szűcs kezébe.
Az 5. percben Perics bal oldali szöglete után Stark fejelt kapu fölé.
A 7. percben Lipcsei vállalkozott 30 méterről középről ballal, labdája kevéssel ment fölé.
A 11. percben cserélt a Ferencváros: Vagner helyére a korábban nálunk is szereplő Bajevszki érkeztt.
A 15. percben egy rossz felszabadítás után Rósához került a labda, aki 20 méterről, szemből nagy lövést eresztett meg, és a labda a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe.
A 16. percben Huszti kapott labdát a bal oldalon, lapos lövését azonban biztosan védte kapusunk.
A 17. percben csapatunkban Pericset Sándor Gy. váltja.
A 18. percben Bajevszki tört előre erőszakosan a bal szélen, védőjét lerázva kapura törhetett, de a kijövő Sztevanovics mellett nem sikerült bepasszolnia a labdát - kapusunk lábbal hárított.
A 19. percben újabb gólt szereztünk! Binder jobb oldali szöglete után Stark fejese csorgott le, de a védő visszaszerezte, majd hátrapasszolta a labdát Pompernek, akinek lövésébe Priskin beleszúrt, és belőtte azt a ferencvárosi kapuba! 2-4
A 25. percben formás támadás végén Priskin lőtt fordulásbl a tizenhatosról, de nem volt benne sok erő, így Szűcs könnyedén védett.
A 27. percben egy jobb oldali beadást Szűcs nem ért el, Priskin azonban föléfejelt közelről.
A 28. percben Leandrót Tőzsér váltotta.
A 29. percben tizenegyeshez jutottunk! Priskin cselezett az FTC ötösének jobb oldalánál, Szűcs mellett elhúzta a labdát, és a kapus szabálytalankodott vele szemben. A büntetőt Vincze O. lőtte, de Szűcs kiütöte a jobbra tartó, de nem túl jól helyezett lövést...
A 32. percben tizenhatosunk előterének jobb oldaláról végzett el szabadrúgást Tőzsér, egyből kapura küldött, középre tartó labdája kipattant kapusunkról, az érkező Gyepes azonban ziccerből telibe találta hálóőrünket, akiről szögletre vágódott a labda.
A 37. percben Varga Zoltán állt be Binder helyére.
A 38. percben Zavadszkyt Somorjai váltotta.
A 40. percben Huszti lőtt 18-ról ballal, fölé is, mellé is.
A negyedik játékvezető 2 perc hosszabbítást jelzett.
A 46. percben Huszti buktatta Pompert, majd a két játékos kakaskodni kezdett, amiért Makai játékvezető azonnal kiállította mindkettőjüket.
A 47. percben szabadrúgásból Stark fejelt kapura, de Szűcs védett.